02188493107

محصولات اصلی HPE

وقتی محصول شما در رده بهترین محصولات قرار می‌­گیرد، دیگران سعی می‌کنند از شما تقلید کنند و با تقلب از شما سود ببرند؛ برخی تا جایی پیش می‌روند که شماره قطعه و ساختار مونتاژ را هم کپی می‌کنند تا خریداران را قانع نمایند که محصولی که می‌فروشند همان محصولی است که HPE به فروش می‌رساند. محصولات تقلبی بسیار رایج هستند و برای اصالت‌سنجی فقط لازم است بدانید که به چه چیزی توجه کنید.

HPE از چندین برچسب امنیتی مختلف برای اصالت‌سنجی محصولات خود استفاده می‌کند. اگر این برچسب‌ها ویژگی امنیتی مناسبی نداشته باشند، ممکن است اصالت محصول مورد شبهه و سوال واقع شود و در این حالت تشخیص اصالت کالا نیاز به بررسی بیشتری دارد.

اگر برچسبی وجود نداشته باشد، یا به هر نحوی دستکاری شده باشد، اعتبار کیت را زیر سئوال می‌برد.

مواردی که باید برای اصالت‌سنجی محصولات HPE به آن‌ها توجه نمود

HPE tamper

برچسب روی جعبه

HPE برای این که اطمینان ایجاد کند که محصول داخل جعبه دست‌کاری نشده است در محل باز و بسته شدن بسته‌بندی محصول برچسبی را قرار داده است. این برچسب ویژگی‌هایی کاملا مشابه با برچسب‌های امنیتی سخت‌افزارها دارد که به تایید اصالت محصول کمک می‌کنند.این برچسب‌ها از موادی تخریب‌پذیر ساخته شده‌اند تا به محض باز شدن دچار آسیب شوند، همچنین می‌توانید به سادگی آن‌ها را برش بدهید و بسته‌ی خود را باز کنید.

برای آنکه مطمئن شویم برچسب دست‌کاری نشده است باید موقع باز کردن بسته‌بندی، تنها نصف برچسب از جا بلند شود و نیمه دیگر باید کاملا به بسته بچسبد و دست‌نخورده باقی بماند.

چسباندن برچسب یا استفاده از هر وسیله دیگری برای دوباره چسباندن آن نشان از تقلبی بودن کالا است. اگر محصول شما دارای برچسب آسیب‌دیده (بیش از نیمی از آن) و یا بدون برچسب باشد ممکن است برای تعیین اصالت آن به مدارک بیشتری نیاز باشد.

اطلاعات برچسب کیت‌ها

در قسمت خارجی هر کیت اطلاعاتی بر روی یک برچسب قرار گرفته و شامل اطلاعات ثابتی مانند نام کشور سازنده و دیگر جزئیات ردیابی محصول است که مربوط به HPE و یا دیگر سازندگان معتبر این شرکت است.

Option Kit Labels
HPE Labels

برچسب HPE/Compaq روی درایوها

درایو‌های HPE می‌توانند برچسب‌های متفاوتی داشته باشند که باید نماد HPE، HP یا دیگر شرکت‌هایی که محصولات اصلی را تولید می‌کنند را داشته باشد، همچنین اطلاعات خاص آن درایو یا اطلاعات قابل ردیابی نیز روی برچسب قرار می‌گیرد. همه درایو‌های HPE دارای یک برچسب امنیتی هستند که قابل رویت است و در طول فرایند تولید بر روی آن قرار می‌گیرد.

اصالت‌سنجی هارد دیسک‌های معتبر HPE Universal

برچسب امنیتی

HPE از برچسب‌های امنیتی گوناگونی برای تایید و اصالت‌سنجی محصولات خود استفاده می‌کند. این برچسب‌ها دارای ویژگی‌های امنیتی لایه‌­لایه و زیادی هستند که به صورت آشکار و پنهان از جعل برچسب‌ها جلوگیری می‌کنند. هنگامی که خطر جعل کردن ویژگی‌های اصلی این برچسب‌ها وجود داشته باشد، HPE باید مجموعه‌ا‌ی از ویژگی‌های جدید را ارائه کند یا ویژگی‌های اصلی را تغییر دهد تا اطمینان بالایی از تایید اعتبار محصولات خود ایجاد کند.

از سپتامبر 2021 تا به امروز

  • دارای نوار امنیتی با طرح هولوگرامی شامل نماد و نوشته HPE.
  • در زوایای خاص نیز اثری از ستاره‌های سبز دیده می‌شود.

 

HPE Security Labels April 2019 Through September 2021

از آپریل 2019 تا سپتامبر 2021

  • نوار امنیتی هولوگرام‌های فلورسنت برای اعتبارسنجی دارد.
  • اگر برچسب را از چپ به راست به صورت مایل حرکت دهید، نماد HPE به سکه‌هایی با  نماد تیک روی آن‌ها تبدیل می‌شود همچنین با حرکت از چپ به راست و از بالا به پایین سکه‌ها نیز به نماد HPE تغییر شکل می‌دهند.

از سپتامبر 2016 تا سپتامبر 2019

  • نوار امنیتی هولوگرام‌های فلورسنت برای اعتبارسنجی دارد.
  • با چپ و راست یا بالا و پایین کردن برچسب، نوشته‌های HPE و Hewlett Packard Enterprise در جهت عکس حرکت می‌کنند.‌
HPE Security Labels September 2016 Through September 2019

از جولای 2015 تا سپتامبر 2016

  • هولوگرام‌ها برای اصالت‌سنجی وجود دارند.
  • اگر برچسب را به چپ و راست حرکت دهید نوشته ok و علامت تیک در یک جهت در اطراف نماد HP جابه‌جا می‌شوند.
  • اگر برچسب را به بالا و پایین حرکت دهید نوشته ok و علامت تیک در خلاف جهت یکدیگر نسبت به نماد HP دور و نزدیک می‌شوند.

تعدادی ویژگی امنیتی نیز وجود دارد که در این شکل‌ها دیده نمی‌شود. اگر چه هر یک از مدل‌ برچسب‌های زیر می‌تواند روی یک محصول وجود داشته باشد اما وجود نسخه‌های قدیمی‌تر برچسب نشانه‌ی قدیمی بودن یا تقلبی بودن بالقوه محصول است. بسیاری از برچسب‌های تقلبی دارای تغییر رنگ‌های مشابه با مواردی هستند که برای شما آورده‌ایم. اصالت‌سنجی اضافی با کمک HPE و با تماس با آدرس ایمیل زیر امکان‌پذیر است:

hardware.counterfeitvalidation@hpe.co

اطلاعات درج شده روی برچسب معمولا مشخص می‌کنند که HPE محصول را با چه مشخصاتی ارسال کرده است و نشان می‌دهند که آیا محصول ضمانت‌نامه دارد یا نه. کیت‌های اطلاعات (Option kits) شامل اعدادی هستند که به عنوان شماره سریال شناخته می‌شوند. فقط محصولاتی می‌توانند در شبکه‌های فروش HPE قرار بگیرند که دارای کیت اطلاعات باشند. هر چیزی با شکل و شمایل متفاوت باید مشکوک تلقی شود و ممکن است واجد شرایط گارانتی نباشد.

همچنین بر روی هر بسته‌ی کیت اطلاعات محصول HPE یک شماره سریال وجود دارد که با شماره‌ی چاپ شده روی برچسب امنیتی مرتبط است.

استفاده مجدد از شماره سریال روی بسته‌بندی و شماره چاپ شده روی برچسب محصول یک روش رایج در میان کسانی است که محصولات را جعل می‌کنند تا بتوانند خریداران را فریب دهند. باید مراقب بود که با شماره سریال نمی‌توان اصالت کالا را سنجید.