02188493107

مجازی سازی چیست ؟

مجازی‌ سازی (Virtualization) فرآیندی است که در آن منابع سخت‌افزاری یک رایانه به چندین محیط مجازی مستقل تقسیم می‌شود. این محیط‌های مجازی، ماشین‌های مجازی (VM) نامیده می‌شوند و هر کدام می‌توانند سیستم‌عامل و برنامه‌های خود را اجرا کنند، به‌گونه‌ای که گویی روی یک سیستم فیزیکی مستقل کار می‌کنند. در سال‌های اخير، مجازی سازی به عنوان يکی از فن‌آوری پیشرو در حوزه فناوری اطلاعات مطرح گرديده و فرصت‌های جديدی نظیر رایانش ابری را فراهم نموده است. در اين راستا، مجازی سازی به خاطر قابليت اطمينان، دسترس پذيری، امنيت و کارایی در حوزه‌های گوناگون كاربردهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری می‌رود.

توضیح کوتاه درباره رایانش ابری یا (Cloud Computing):

به استفاده از منابع محاسباتی (مانند سرورها، ذخیره‌سازی، پایگاه‌های داده، شبکه، نرم‌افزارها و تحلیل‌ها) از طریق اینترنت اشاره دارد. این منابع به‌جای اینکه روی رایانه‌های شخصی یا سرورهای محلی نصب و مدیریت شوند، از طریق ارائه‌دهندگان خدمات ابری به صورت آنلاین ارائه می‌شوند. رایانش ابری امکان دسترسی به این منابع را در هر زمان و از هر مکانی فراهم می‌کند، مشروط بر اینکه دسترسی به اینترنت وجود داشته باشد.

شرکت ایمن دیده بان شبکه دارای تجربه غنی در ارائه مشاوره، طراحی، پیاده سازی و پشتیبانی، بهینه سازی و آموزش زیر ساخت مجازی می باشد. این شرکت بر پایه دانش و تخصص کارشناسان خود این افتخار را دارد که به عنوان یکی از شرکت های دانش محور در زمینه توسعه و ارائه راهکارهای روزآمد فناوری‌های ذخیره سازی، سرور، شبکه و امنیت در سطوح مختلف و راهکارهای اختصاصی محافظت از داده در مراکز داده پشیتبان فعالیت دارد. لیست زیر گوشه ای از موارد عمده توانمندی‌ها و تجربیات تیم تخصصی و مشاورین این شرکت است که همواره خود را با تحولات تکنولوژی همگام و هماهنگ ساخته‌اند:

  • انجام پروژه‌های شناخت، تحلیل و طراحی در حوزه مجازی سازی با بهره گیری از راهکار های VMware.
  • مشاوره، طراحی، راه اندازی و پشتیبانی اکوسیستم محصولات VMware vSphere.
  • طراحی، پیاده سازی، بهینه سازی و تست‌های عملکردی دقیق استفاده راهکار ذخیره سازی مبتنی بر NAS به جای SAN در زیرساخت مجازی سازی کسب و کارهای کوچک و متوسط با بودجه اقتصادی.
  • مهاجرت از محیط فیزیکی یا مجازی کنونی به محیط مجازی با حداقل ایجاد اختلال برای سرویس‌های ارائه موجود.
  • طراحی و پیاده سازی راهکارهای مانیتورینگ اختصاصی تجهیزات مجازی سازی.
  • ارائه راهکارهای بهینه پشتیبان­گیری از محیط های مجازی.
  • مشاوره، طراحی، راه اندازی و پشتیبانی VMware NSX برای محافظت و مدیریت شبکه.
  • ارائه راهکارهای Disaster Recovery با استفاده از راه حل VMware SRM.
  • مشاوره، نصب و راه اندازی راه حل‌های VDI و مجازی‌سازی دسکتاپ (Desktop Virtualization) با استفاده از VMware Horizon View.
  • مشاوره، طراحی، راه اندازی و پشتیبانی High Availability، Failover Cluster و Load Balancing برای سرویس ها و سرورهای حیاتی شبکه.