02188493107

مرکز داده کانتینری

انعطاف‌پذیری، بهینه‌سازی و صرفه‌جویی

سازگاری با تغییرات و ادغام با سیستم‌های دیگر بدون نیاز به تغییرات بزرگ

افزایش ظرفیت به سرعت و به صورت ماژولار

کاهش هزینه‌ها و استفاده مؤثر از زمان

امروزه نیاز شرکت ها و سازمان‌ها به مراکز داده کانتینری استاندارد بیش از هر­زمانی احساس می‌شود از آنجا که مراکز داده سنتی معایب و مشکلاتی همچون زمان ساخت و بهره برداری طولانی و مصرف انرژی بالا داشته و نیاز به سرمایه‌گذاری فراوانی نیز دارند، با گسترش پرشتاب کسب و کار مبتنی بر خدمات آنلاین، رفته رفته چالش‌هایی بسیار جدی در زیرساخت‌های این حوزه ایجاد خواهد شد.

شرکت ایمن دیده بان شبکه با در نظر داشتن چنین دورنمایی و با بهره‌گیری از نوین ­ترین فناوری‌ها در صنعت مراکز داده، پروژه مراکز داده کانتینری را از اواخر سال 1394 آغاز نموده و در این راه مدل‌های گوناگونی از این گونه مراکز که داری منبع تغذیه‌ای یکپارچه، سیستم توزیع برق، سیستم خنک کننده، رک، امکانات فرونشاندن حریق و دیگر تجهیزات ایمنی هستند را در کانتینرهای استاندارد مهیا و عرضه کرده است.

ویژگی‌ها

مراکز داده کانتینری ماژولار در ابعاد 10،20،40 فوت قابل عرضه است که تراکم بالا، توسعه پذیری، انعطاف پذیری، بازدهی بالای انرژی، کابل کشی شبکه و سیستم برق رسانی عایق‌های امواج الکترو‌مغناطیسی و بازدهی مناسب سیستم‌های سرمایشی تنها پاره‌ای از امکانات و امتیازات آن بوده و افزون بر آن به دلیل امکان جابجایی و حمل با تجهیزات کامل، گزینه‌ای مناسب برای ایام بحران به عنوان مراکز داده پشتیبان است.

این قبیل مراکز به خاطر بهره جستن از شبکه زیرساخت‌های مدرن و پیشرفته در حوزه برق و داده موجب کاهش 70 درصدی کابل کشی و 25 درصدی هزینه‌های عملیاتی و نگهداری می‌گردند و به همین دلیل در محیط‌های گوناگون از قبیل شرکت‌ها، سازمان‌ها و وزارت خانه‌ها با اهداف متفاوت و متنوع قابل بهره‌برداری‌اند. از سوی دیگر هر یک امکان جاگذاری 11520 هسته پردازشی یا 36 پتا بایت فضای ذخیره سازی در هر کانتینر را دارند که این ویژگی آن‌ها را به عنوان سامان‌ه­­ای ایده‌­آل و جایگزینی مطمئن برای مراکز سنتی بدل نموده است.

DC-ITContainer_Doppelseite_1

امتیازات

بالا بردن بازده سیستم سرمایشی

مجهز به راهرو گرم و راهرو سرد

سرعت گردش بالای هوای داخل

افزایش بازده سیستم سرمایشی به حدود 40%

تنوع درگاه های ارتباطی

ارتباط فیبرنوری از 8Core به بالا

ارتباط ماهواره‌ای

ارتباط رادیویی (Wi-Fi , WiMAX , HF , Tetra)

 

با توجه به استفاده از تکنولوژی باس داکت در سیستم برق رسانی و همچنین استفاده از کانکتورها و تجهیزات برقی با استاندارد بالا، تمام سیستم برق از استاندارد IP67 تبعیت می‌کند.

کاربردها

  • مناسب برای پروژه‌های پدافند غیر عامل به دلیل داشتن عایق‌های ضد­آب و گرد و خاک
  • جایگزین مطلوب برای مراکز داده سنتی به خاطر توسعه پذیری و هزینه نگهداری اندک
  • گزینه‌ای ایده‌آل برای سازمان‌ها و ارگان‌هایی که جابجایی سریع و یک‌باره کلی مرکز داده را مدنظر دارند.
  • گزینه مناسب به عنوان پشتیبان مراکز داده موجود در سازمان‌ها
  • بهترین انتخاب برای موقعیت‌های بحرانی