02188493107

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10؛ پرفروش، همه‌کاره، قدرتمند

سرور HPE ProLiant DL380 Gen10؛ پرفروش، همه‌کاره، قدرتمند

سرور DL380 Gen10 واجد گستره وسیعی از قابلیت‌ها از جمله امکانات قوی ذخیره‌سازی، سیستم مدیریتی نرم و روان iLO 5 و ویژگی¬های بسیار قدرتمند امنیتی است. در واقع سروری با عملکردی در کلاس جهانی است که توازنی فوق‌العاده میان توسعه‌پذیری (Expandability) و مقیاس‌پذیری (Scalability) برقرار کرده و در بالاترین سطح انعطاف‌پذیری طراحی شده است.

DL380 Gen10 در این سال‌ها همواره در میان فهرست پرفروش‌های HPE قرار داشته و این موضوع بی‌علت نبوده چرا که به عنوان یک رک سرور به هیچ از یک نیازهای مشتریان نه نمی‌گوید.

قدرت مثال‌زدنی سخت‌افزاری

DL380 Gen10 نیروی عملکرد خود را مدیون سری پردازنده‌های زئون شرکت اینتل است؛ پردازنده‌هایی از جمله سری پلاتینیوم 8100، دو سری گلد 6100 و گلد 5100، سری سیلور 4100 و سری برنز 3100. این پردازنده‌ها از 4 تا 28 هسته را در اختیار سرور قرار می‌دهند و با افزایش آن‌ها نه تنها قدرت پردازش بالا می‌رود بلکه کانتینرها و ماشین‌های مجازی که سرور امکان میزبانی‌شان را دارد هم افزایش پیدا می‌کنند.
هر پردازنده می‌تواند تا 6 کانال حافظه و در هر کانال دو ماژول حافظه را پشتیبانی کند در نتیجه این سرور می‌تواند از 3 ترابایت حافظه DDR4 و 192 گیگابایت حافظه پایدار دوخطی (NVDIMM) پشتیبانی ‌کند. این ترکیب حافظه برای پاسخ‌گویی به نیازهای مربوط به تجزیه و تحلیل یا پایگاه‌ داده‌ها به کار رفته است.

نمای داخلی سرور HPE ProLiant DL380 Gen10

سیستم مدیریتی و امنیتی پیشرفته

همانطور که اشاره شد از جمله ویژگی‌های DL380 Gen10 باید به کنترلر مدیریتی iLO 5 اشاره کنیم. این سیستم امکان نظارت بهبودیافته بر سرور را ایجاد کرده و با ویژگی‌هایی چون سیستم پیشرفته انگشت‌نگاری، رخنه‌یابی و رمزگذاری بالاترین سطوح امنیتی را برای کاربران فراهم می‌آورد.
فریم‌ور به کار رفته در این محصول مجموعه‌ای از اعتبارسنجی‌های امنیتی را میان اجزای سیستم برقرار ساخته که هر 24 ساعت اجرا می‌شوند تا هرگونه تغییر ایجادشده در سیستم را آزمایش و بررسی کنند. این فرایند باعث می‌شود به سرعت و آسانی وجود هر نوع بدافزار کشف شود.

نتیجه‌گیری

سرورهای HPE DL380 با پیشرفت هر نسل بهبود کیفیت چشمگیری را تجربه کرده‌اند و محصول نسل دهم این سرورها یکی از نقاط اوج و پختگی کامل سرورهای HPE را به نمایش گذاشته است.
این سرور رک با روی میز قراردادن گزینه‌های متعدد و غنی ذخیره‌سازی در کنار کنترلر پیشرفته و امن iLO 5 که مدیریت از راه دور کم نقصی را ارایه می‌کند به بازار عرضه شده است. کسب‌وکارهایی که در جست‌وجوی یک رک سرور امن و در عین حال کاملا قدرتمند هستند که بتواند هم‌پای آن‌ها و رشد نیازهایشان حرکت کند ProLiant DL380 Gen10 را گزینه‌ای ایده‌آل ارزیابی می‌کنند.

data-center

فهرست مطالب