روش‌های بهبود شبکه

ما برای شما عزیزان پنج مورد از روش‌های بهبود شبکه را آماده کرده‌ایم تا بیاموزید که چگونه انتخاب‌های درستی برای مدرن‌سازی انجام دهید؛ تا قابلیت اطمینان و زمان در درسترس‌بودن (uptime) را در بخش فناوری اطلاعات بالا ببرید.

آیا شما می‌خواهید کسب‌وکار قابل اطمینان داشته باشید؟

البته که می‌خواهید! برای دستیابی به آن، باید یک زیرساخت IT قابل اطمینان پشتیبان کوشش‌های شما باشد.

جیم راپوزا، معاون و تحلیلگر اصلی Aberdeen، و جوزف جورج، معاون بخش شرکای کاری HPE، با هم در پادکستی شرکت کردند تا در فهمیدن این موضوع به شما کمک کنند که چگونه انتخاب‌های درست برای مدرن‌سازی انجام دهید و زمان در درسترس‌بودن (uptime) را در بخش فناوری اطلاعات بالا ببرید. این مقاله حاصل آن پادکست است که شامل پنج مورد از روش‌های بهبود شبکه می‌باشد.

قدیمی‌ها را کنار بگذارید

در شرایطی که شما تلاش می‌کنید تا فناوری قدیمی را با فناوری‌های جدید ادغام کنید آن هم در حالی که‌‌‌ این فناوری‌ها برای این کار طراحی نشده‌اند، در برخی مواقع همه سیستم‌ها آنقدر قدیمی شده‌اند که دیگر مفید نیستند، بر مشکلات شما می‌افزایند و پیچیدگی‌ها را افزایش می‌دهند.

جیم راپوزا می‌گوید: «فشاری که همیشه وجود دارد حتی با رویکرد ابری به صورت 100٪ حل نمی‌شود؛ در واقع، دستاورد هیبرید ابری با ترکیبی از سیستم‌های ابری و محلی راه­ حل بهتری است. با توجه به آنکه یک ساعت در دسترس نبودن سیستم به طور متوسط هزینه‌ای شش رقمی برای یک سازمان دارد، شما باید انتخاب‌های درستی داشته باشید تا زمان دسترسی را به حداکثر برسانید. رویکردهای نوظهوری مانند افزایش رواج سرویس‌های ابری خصوصی و محلی و مدل‌های as a service نمونه‌هایی از یک محیط هیبریدی مدرن را در واقعیت نشان می‌دهند.»

پنج توصیه از طرف Aberdeen

1- نیازهای رویکرد ابری و محلی را به خوبی بشناسید؛ هیچ راه‌حلی برای همه مناسب نیست حتی با وجود آنکه سیستم ابری هیبریدی به بخش زیادی از خواسته‌های شما پاسخ می‌دهد. شما می‌توانید با طراحی یک زیرساخت ایده‌آل و مدرن با توجه به نیازهایتان و قراردادن فرایند‌ها در جای درستشان از مزایای آن بهره ببرید. حال این طراحی چه شامل یک سیستم ابری عمومی، ابری خصوصی یا محلی باشد.

2- بر روی بخش مرکزی کار کنید؛ همان‌طور که یک مربی ورزشی خوب به شما می‌گوید عضلات قوی، بدنی نیرومند را می‌سازند. در اینجا، منظور ما یک هسته داخلی قدرتمند مانند سنگ است که شالوده‌ای برای زیرساخت‌های شما محسوب می‌شود.

3- هماهنگی؛ فقط افراد نیستند که باید به خوبی تیم‌سازی کنند. هر زیرساختی که به سادگی مدرن‌سازی می‌کنید باید با فرآیندها و محیط موجود شما به خوبی هم‌گام شود. به عنوان مثال سرویس ابری و محلی باید یکپارچه شوند.

4- خرابی(Downtime) پولی است که از دست رفته است؛ سرویس‌ها را فعال نگه دارید. یک زیر ساخت هیبریدی با تحمل خطا و دسترس‌پذیری بالا می‌تواند به خوبی اطمینان شما را افزایش دهد.

5- آرام ننشینید؛ برای موج بعدی رخدادهای IT خودتان را آماده کنید. کار کردن با یک شریک با تجربه به شما کمک می‌کند که بدانید چگونه از نوآوری‌ها استقبال کنید و از مزایای آن بهره ببرید. دنیا همیشه و به سرعت در حال تغییر است.

جلوگیری از چالش‌هایی که مدرن‌سازی را مختل می‌کند

مراقب باشید که گرفتار دید تونلی نشوید، دیدگاهی که تنها سخت‌افزار را بدون درکی از کلیدهای موفقیت ارتقاء می‌دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما