راهنمای جدید گوگل کروم برای تنظیمات حریم شخصی

گوگل کروم

گوگل ابزار جدیدی را در مرورگر کروم برای کمک به پیکربندی حریم خصوصی کاربران منتشر کرده است که به شکل نوعی راهنماست.

این راهنمای جدید حریم خصوصی که توسط مهندسان مرکز مهندسی ایمنی گوگل (GSEC)، مرکز جهانی امنیت و حریم خصوصی این شرکت، توسعه یافته است کاربران را در حین تنظیم حریم خصوصی آن‌ها راهنمایی می‌کند.

گوگل اظهار داشت: « به‌زودی، در صفحه تنظیمات کروم که در بالا سمت راست با علامت سه نقطه مشخص شده است، یک فیلد جدید برای راهنمای حریم خصوصی در زبانه Privacy and security خواهید دید.»

این راهنما شامل توضیحاتی برای کوکی‌ها، همگام‌سازی تاریخچه، مرور ایمن و افزایش کیفیت جستجو و مرور است. گوگل گفته است ممکن است که تنظیمات بیشتری را بر اساس بازخورد کاربران در این راهنما قراردهد.

در حال حاضر کروم بیش‌از 2.5 بیلیون کاربر دارد و با اختلاف زیادی پرطرفدارترین مرورگر دسکتاپ است. این راهنمای حریم خصوصی طراحی شده است تا با دادن اطلاعات بیشتر در رابطه با کارکرد هر کدام از تنظیمات امنیتی موجود در کروم و تاثیر آن‌ها بر مرور‌گر، این میزان قابل توجه کاربر را به صورت آنلاین امن نگه دارد.

اودری ان، مدیر محصول GSEC مونیخ، توضیح می‌دهد: «هنگامی که در راهنمای حریم خصوصی گشت می‌زنید از دلیل موجود در پشت هر تنظیم و چگونگی تاثیر آن بر تجربه‌ی مرور خویش آگاه می‌شوید. به همین خاطر به راحتی می‌توانید متوجه شوید که چه اتفاقی می‌افتد.»

راهنمای جدید حریم خصوصی برای کاربرانی که از نسخه 100 کروم دسکتاپ استفاده می‌کنند وجود دارد و کاربران می‌توانند فیلد مربوط به آن را در زبانه Privacy and security در تنظیمات کروم مشاهده نمایند. هر گونه تغییر در تنظیماتی که از طریق راهنمای حریم‌خصوصی انجام می‌شوند ذخیره خواهد شد.

همچنین کاربران می‌توانند با نوشتن آدرس chrome://settings/safetyCheck در نوار آدرس مرورگرشان یک بررسی امنیتی شامل بروزرسانی‌های امنیتی موجود، گذراژه‌های ضعیف و فاش شده، محافظت در برابر افزونه‌های مخرب و فعال بودن یا نبودن سرویس مرور امن گوگل را انجام دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما