بروزرسانی‌های مایکروسافت برای بهبود Skype

Skype

شرکت مایکروسافت ویژگی جدیدی را در نرم افزار Skype قرار داده است که می‌تواند برای کاربران در بسیاری از موارد گره‌گشا باشد.

ویژگی بزرگنمایی‌ای که به Skype افزوده شده است به این صورت عمل می‌کند که وقتی صفحه نمایشگر یک کاربر به اشتراک گذاشته می‌شود دیگر کاربران برای دیدن بهتر جزئیات می‌توانند آن صفحه را به وسیله ماوس یا لمس تصویر برای خود بزرگ کنند بدون آنکه روند جلسه یا حواس دیگران را برهم بزنند.

 برای استفاده از این قابلیت در سیستم عامل ویندوز باید کلید Ctrl را نگه دشته و برای بزرگنمایی کلید «+» و برای کوچک‌کردن تصویر کلید «-» را فشاردهید یا از اسکرول ماوس استفاده نمایید.

برای سیستم عامل Mac باید کلید Command را نگه داشته و کلید «+» یا «-» را فشار دهید یا می‌توانید از اسکرول ماوس استفاده کنید.

در نمایشگرهای لمسی نیز می‌توان با قراردادن دو انگشت روی صفحه و دور و نزدیک کردن انگشتان، اندازه تصویر را تغییر داد.

نرم‌افزار اسکایپ به عنوان نرم‌افزاری برای مصرف‌کنندگان معمولی، تحت فشار افرادی قراردارد که به صورت تیمی از این برنامه استفاده می‌کنند و اخیراً نیز با بیان عبارت «اینجا جایی برای ماندن است» خبر از بازطراحی رابط کاربری، برای بهتر کارکردن تیم‌ها داده است.

در ماه‌های اخیر نیز Skype برخی از ویژگی‌هایی را که تیم‌ها در دوره همه‌گیری کرونا نیاز داشتند در بروزرسانی‌های کم حجم و سبکی ارائه داده است، تا بتواند با نرم‌افزار Zoom رقابت کند.

در حال حاضر نرم‌افزار Skype دارای ظاهری شبکه‌ای است که توانایی پخش هم‌زمان 10 داده‌ی ویدیویی، صدا و گالری تصاویر را دارد. البته برای برخی از تلفن‌های همراه این نمایش پنجره‌ها به نمایش هم­زمان حداکثر 9 دستگاه محدود می‌شود.

مایکروسافت همچنین راهی آسان‌تر برای جابجایی بین مواردی که در حال نمایش هستند افزوده است که در بالای صفحه و در سمت چپ قرار دارد.

مایکروسافت به عنوان بخشی از تلاش خود برای مدرن کردن ظاهر Skype، راه‌های جدیدی را برای فیلتر کردن مخاطبین بر اساس همه مخاطبین، مخاطبین من و فقط مخاطبین فعال معرفی کرده است.

تیم نرم‌افزاری Skype چندین مشکل را نیز برطرف کرده است؛ از جمله این مشکل‌ها می‌توان به مشکل خارج شدن از برنامه بعد از پایان تماس، باز نشدن چت از طریق لمس اعلان‌ها و باگی در ویندوز که باعث اختلال در پروفایل کاربران می‌شد، اشاره کرد.

بر اساس گزارش‌های مایکروسافت این ویژگی‌ها و برخی از دیگر ویژگی‌ها در این هفته و در بروزرسانی نسخه 8.79 منتشر می‌گردد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما