حمله سایبری به فروشگاه‌های Spar آن‌ها را به تعطیلی کشاند

حمله سایبری به Spar

حمله سایبری به فروشگاه‌های زنجیره‌ای Spar باعث تعطیلی برخی از شعبه‌های این مجموعه گردید.

در روز 15 آذر ماه فروشگاه‌های Spar مورد هجوم هکر‌ها قرار گرفت و برخی از شعبه‌های این مجموعه بزرگ با 2600 شعبه در انگلستان، نمی‌توانستند پرداختی را از طریق کارت‌های بانکی داشته باشند و به ناچار تعطیل شدند.

مدیریت این مجموعه در توییتی اعلام کرد که « حمله‌ای آنلاین به سیستم‌های IT مجموعه صورت گرفته است که بر توانایی‌ پرداخت از طریق کارت تاثیر گذاشته است و به همین خاطر چندین شعبه از فروشگاه‌های Spark بسته شده‌اند. ما تمام تلاش خود را برای رفع هرچه سریع‌تر این مشکل انجام می‌دهیم و به‌خاطر هرگونه ناراحتی به‌وجود آمده عذرخواهی می‌کنیم.»

برخی از فروشگاه‌ها از روز یکشنبه دچار مشکل شدند و به نظر می‌رسد این یک بحران چند روز طول بکشد. همچنین یکی از مشتریان گفته است که فروشگاه‌هایی بسته شده‌اند که در کنار ایستگاه پمپ بنزین قرار داشته‌اند.

در حال حاضر معلوم نیست که چه نوع حمله سایبری به فروشگاه‌های Spar صورت گرفته است ولی سخنگوی شرکت تایید کرده است که در این حمله که برعلیه شرکت و شخص جیمز هال صورت گرفته فروشگاه‌های شمال انگلستان هدف بوده‌اند.

در پست دیگری در شبکه Facebook بیان شده است که « این موضوع بر تمام فروشگاه‌های Spar در سراسر شمال انگلستان تأثیر نداشته است، اما تعدادی از آن‌ها در 24 ساعت گذشته تحت تأثیر قرار گرفته‌اند و ما در تلاش هستیم تا این مشکل را در سریع‌ترین زمان ممکن حل کنیم.»

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما