سرور پشتیبان

سرور پشتیبان، سروری است که امکان گرفتن نسخه پشتیبان از اطلاعات، فایل‌ها، اپلیکیشن‌ها و پایگاه‌های داده را در یک سرور سفارشی‌سازی شده فراهم می‌کند که می‌تواند داخل شبکه باشد یا در یک محل دیگر و به صورت ریموت.

این سرور با ترکیب فناوری‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری خدمات ذخیره‌سازی نسخه­‌های پشتیبان‌ و بازگردانی اطلاعات را برای رایانه‌ها، سرورها و دستگاه‌های مرتبط فراهم می‌کند.

سرور پشتیبان چیست؟

این سرور به طور کلی در یک محیط فناوری اطلاعات سازمانی پیاده‌سازی می‌شود که در آن محیط، سیستم‌های محاسباتی در سراسر یک سازمان، از طریق یک شبکه به یک یا چند سرور متصل می‌شوند.

سرور پشتیبان از یک سرور سخت‌افزاری با فضای‌ ذخیره‌سازی زیاد تشکیل شده‌است؛ معمولا این سرور دارای درایو‌های ذخیره‌سازی اضافی و یک نرم‌افزار مخصوص برای پشتیبان‌گیری از داده‌ها است.

برنامه پشتیبان‌گیری را می‌توان به وسیله یک برنامه سرویس­‌گیرنده (کلاینت) برروی رایانه‌های متصل نصب کرد یا برروی سیستم عامل میزبان نصب و اجرا نمود.

سرور میزبان با توجه به زمان برنامه‌ریزی شده برای پشتیبان‌گیری، با سرور پشتیبان ارتباط برقرار می‌کند تا فرایند پشتیبان‌گیری از اطلاعات را آغاز کند.

هنگامی که داده‌ها از بین بروند یا ایرادی پیدا کنند نسخه پشتیبان بازیابی می‌شود.

پشتیبان‌گیری از داده‌ها چه لزومی دارد؟

گرفتن نسخه پشتیبان باعث می‌شود تا در صورتی که به هر دلیلی اطلاعات شما از بین رفت بتوانید اطلاعات خود را برگردانید و دیگر به نقطه اولیه باز نگردید.

پشتیبان‌گیری دارای سه سطح متفاوت است؛ سطح سرور که شامل پشتیبان‌گیری از تنظیمات سرور و محتوای آن است، سطح کاربر که همانند سرور از تنظیمات و محتوای موجود برای کاربر می‌توان نسخه پشتیبان تهیه نمود و سطح سوم نیز سطح مشارکت کننده است که برای آن‌ هم می‌توان از تنظیمات و محتوا پشتیبان‌گیری انجام‌داد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما