10 مرکز داده بزرگ دنیا را بشناسیم

10 مرکز داده بزرگ دنیا را بشناسیم

مراکز داده زیر ساخت‌هایی فیزیکی هستند که داده‌ها و برنامه‌ها را در خود جای می‌دهند. در دنیای مدرن که فناوری‌ها رشد چشم‌گیری داشته‌اند مراکز داده بیش از پیش اهمیت یافته‌اند چرا که از پشتیبانی برنامه‌های ذخیره‌سازی ابری گرفته تا پشتیبان‌گیری از داده‌ها، از شبکه‌سازی تا میزبانی وب‌سایت‌ها همگی نیاز به یک مرکز داده دارند.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با 10 تا از بزگترین مرکز داده‌های دنیا آشنا کنیم:

yotta datacentr

10- رتبه دهم این فهرست متعلق به Yotta NM1 است که مساحت آن بیش از 76180 متر مربع می‌باشد و در منطقه ماهاراشترای شهر پانول در کشور هند قرار دارد.

این مرکز داده دارای سطح کیفی 4 است و 7200 رک را درون خود جای داده است.

9- بعد از Yotta نوبت به Utah Data center می‌رسد که در کشور آمریکا و ایالت یوتا قرار دارد.

این مرکز داده با اسم رمز Bumblehive نخستین طرح ابتکاری و فراگیر جامعه اطلاعاتی برای امنیت سایبری کشور (IC CNCI) در آمریکا است که برای تقویت و محافظت از این کشور طراحی شده است.

«مخزن عظیم داده» یوتا در واقع برای پاسخگویی به افزایش روزافزون داده­‌های دیجیتال به وجود آمده است.   

8- رتبه هشتم این فهرست نیز در کشور آمریکا و ایالت نوادا قرار دارد؛ مرکزداده Citadel Campus بزگترین مرکزداده فضا‌ی‌ باز در دنیا و یکی از مدرن‌ترین مراکز داده است که بیش از 260 نوآوری در ساخت و ساز آن وجود دارد.

این مرکز داده هنوز تکمیل نشده است ولی بعداز تکمیل آن مصرف برقی در حدود 815 MW خواهد داشت.

Supernap

7- SuperNAP در رتبه‌­ای بالاتر از مرکز داده سیتادل قرار گرفته و درهمان ایالت نوادا قرار دارد ولی نزدیک به شهر لاس وگاس است.

SuperNAP مساحتی در حدود 325،160 متر مربع دارد که در حدود نیمی از مساحت مرکز داده سیتادل است ولی با این وجود با تعداد رک بالایی که درون خود جای داده است توانسته در رتبه هفتم از بزرگترین مراکز داده دنیا قرار بگیرد.

این مرکزداده متعلق به شرکت Switch است که خدماتی همچون کولوکیشن، ارتباطات راه دور، خدمات ابری و اکوسیستم‌های محتوا را فراهم می‌کند.

این مرکزداده ادعا دارد که تنها مرکز داده سطح 5 در دنیا است.

6- Range International Information Group یک مرکز داده برای نسل بعدی محاسبات ابری است و با مساحتی بالغ بر 600،000 متر مربع در لانگ‌فانگ چین قرار دارد.

این مرکزداده سطح 4، با ارائه خدمات محاسبات ابری می‌تواند برای شرکت‌ها زیرساخت‌هایی در سطح جهانی ایجاد کند.

5- یکی دیگر از بزرگترین مراکز داده دنیا مرکزداده QTS: Atlanta Metro در شهر آتلانتای جورجیا است که مساحتی در حدود 91،974 متر مربع دارد.

این تاسیسات عظیم در ایالت جورجیا دارای پست برق مخصوص به خود است و به طیف گسترده‌ای از فیبرنوری نیز دسترسی دارد.

4- DuPont Fabros Technology با در اختیار داشتن 148،644 متر مربع از اراضی ایالت ویرجینیا به بزرگترین مرکز داده در آمریکا و چهارمین مرکز داده در کل دنیا تبدیل شده‌است.

این مرکزداده هم طیف متنوعی از رک‌ها را در اختیار دارد و هم در 28 اتاق رایانه، طیف گسترده­ای از برق را با توان­‌های مصرفی متفاوت فراهم می­‌کند. مساحت هر اتاق حدود 800 متر مربع است و داخل هر کدام حدود 380 رک قرار دارد.

3- رتبه سوم این فهرست در غرب کشور انگلستان قرار دارد و مساحت آن بالغ بر 130،000 متر مربع است.

CWL1 بزرگترین مرکز داده در قاره اروپا نیز هست که خدماتی همچون فضای‌ابری، سرویس کولوکیشن و تالار داده شخصی را ارائه می‌دهد.

China Telecom Data Center

2- رتبه‌های یک و دو این فهرست هر دو در یک شهر قرار دارند و متعلق به کشور چین هستند.

China Telecom دارای دومین مرکز داده بزرگ در دنیا است که انواع خدمات مربوط به شبکه و فناوری اطلاعات را از انتقال به فضای ابری گرفته تا ذخیره‌سازی اطلاعات انجام می‌دهد.

این شرکت عظیم در حال حاضر بیش از 280 مرکز داده در دنیا دارد.

1- رتبه یکم این فهرست نیز مرکز داده‌­ای با نام China Mobile International Limited است و به چینی‌ها و شرکت China Mobile تعلق دارد.

این شرکت دارای بیش از 70 منبع کابل زیرزمینی و زیردریایی در جهان است که پهنای‌باند آن‌ها به بیش از 90 TB می‌رسد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما