دوره آموزشی کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه؛ کابل‌کشی مدرن برای کسب‌وکارهای پیشرو

Network Cabling

اصطلاح کابل‌کشی ساخت‌یافته (Structured cabling) در دنیای مدیریت کابل‌ها و کابل‌کشی شبکه عبارتی کلیدی به حساب می‌آید. در واقع این نوع از کابل‌کشی نقش مهمی در کابل‌کشی‌های خاص و پیچیده‌تر دارد.

کابل‌کشی ساخت‌یافته چیست؟

در حوزه ارتباطات، کابل‌کشی ساخت‌یافته به کابل‌کشی زیرساخت‌هایی اشاره دارد که از تعدادی عناصر جزیی‌تر استاندارد تشکیل شده‌اند. در یک سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته ساختاری به وجود می‌آوریم که از مجموعه‌ای از پچ پنل‌ها و ترانکها تشکیل شده است.

چنین ساختاری به ما امکان می‌دهد از پورت‌های سخت‌افزاری به پچ‌پنل‌ها در رک، اتصال برقرار کنیم. سپس، پچ پنل از طریق ترانک درون یک MDA (منطقه اصلی توزیع) به پچ‌ پنل دیگر متصل می‌شود. MDA یکی از اصلی‌ترین جنبههای کابل‌کشی ساخت‌یافته است و در این ساختار نقشی محوری برعهده دارد.

علاوه بر این‌ها یک سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته با استانداردهایی مانند TIA/EIA-568 مشخص می‌شود. این استانداردها دستورالعمل‌های ویژه‌­ای را برای طراحی، مدیریت و عملکرد مراکز داده فراهم می‌کنند.

استفاده از این استانداردها باعث حل بسیاری از مشکلات رایج کابل‌کشی‌های شبکه در کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ می‌شود. محل قرار‌گیری کابل‌ها به صورتی که برای کارکنان مزاحمت ایجاد نکنند و آن‌ها نیز باعث ایجاد مشکل برای کابل‌ها نشوند، قرارگرفتن در نقاطی که سایر تجهیزات باعث ایجاد مشکل در سیگنال‌های در حال عبور نشوند و به صورت کلی ایجاد انعطاف، امنیت، دوام و کارآیی بیشتر، همه از مزایای بهره‌گیری از کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه است.

با توجه به نکات ذکرشده آموزش اصول کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه می‌تواند برای بسیاری از شرکت‌ها فواید گسترده‌ای را در پی داشته باشد؛ شرکت ایمن دیده‌بان شبکه با برگزاری دوره آموزشی کابل‌کشی شبکه به شما عزیزان کمک می‌کند تا از فواید شبکه‌های اصولی و ساخت‌یافته بهره مند شوید.

مفاهیم کلیدی دوره کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه

·       نگاه کلی به کابل‌کشی و انواع آن

·       آشنایی با مفهوم کابل‌کشی ساخت‌یافته

·       بررسی اجزای سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته

·       بررسی ابزارهای مورد نیاز و متدولوژی کابل‌کشی ساخت‌یافته

·       مراحل نصب کابل‌کشی ساخت‌یافته

·       تست سیستم کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه

·       بررسی جزییات عملی در حوزه کابل‌کشی

·       مرور استانداردهای به‌روز و بین‌المللی کابل‌کشی ساخت‌یافته شبکه

این دوره مناسب چه کسانی است؟

·       مهندسان و تکنسین‌های شبکه

·       مهندسان و تکنسین‌های فعال در مراکز داده

·       متخصصین زیرساخت و فناوری اطلاعات شرکت‌ها

·       علاقه‌مندان به مفاهیم حوزه کابل‌کشی و شبکه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما