مدیریت بهینه تجهیزات با نرم‌افزار بومی CMDB ایمن‌ دیده‌بان شبکه

CMDB

شرکت ایمن دیده‌بان شبکه با سابقه‌ و تجربه‌ای طولانی در حوزه سخت‌افزار و با بهره‌گیری از حضور نیروهایی خلاق و توانمند، مدتی است که در بخش تولید نرم‌افزار نیز به فعالیت می‌پردازد. بخش نرم‌افزار ایده‌نت با مد نظر قراردادن بروزترین تحولات و جدیدترین منابع دانش در این حوزه، به تولید و بومی‌سازی مجموعه‌ای از نرم‌افزارها دست زده است تا نیازهای متنوع مشتریان خود را پاسخ دهد.

برنامه CMDB ایده‌نت، از جمله برنامه‌هایی است که در بخش نرم‌افزار شرکت تهیه شده‌اند. این برنامه­ پس از مطالعه و پژوهش فراوان ساخته شده­ و می‌توان گفت نمونه‌ای بومی، بسیار باکیفیت و قابل رقابت با نسخه‌های خارجی‌ است. نرم‌افزار CMDB مطابق چهارچوب ITIL4 ایجاد شده و برای مدیریت بهینه تجهیزات و خدمات بخش فناوری اطلاعات به کار گرفته می‌شود. این برنامه می‌تواند به صورت خودکار تمامی این گونه سخت‌افزارها و نرم‌افزارها را شناسایی کرده و در پایگاه‌ داده‌ای همگی آن‌ها را ثبت نماید.

هدف نرم‌افزار CMDB آن است که اطلاعاتی را در اختیار یک سازمان بگذارد تا سازمان به یاری آن­ اطلاعات در کسب و کار خویش تصمیم‌های مناسب‌تری بگیرد و فرایندهای کارآمدتری را برای مدیریت فناوری اطلاعات شرکت مستقر نماید. اگر تمامی اطلاعات مربوط به پیکربندی تجهیزات یک‌جا ثبت و ضبط شود رهبران سازمان می‌توانند بهتر اجزای حیاتی سیستم را شناسایی کنند و به روابط میان آن‌­ها پی‌‌ببرند. دست‌یابی به چنین درکی در نهایت به بهترین تصمیم‌ها و کارآمدترین فرایندها منجر خواهد شد.

کاربران با استفاده از نرم‌افزار CMDB ایده‌نت قادر خواهند بود:

  • سخت‌افزارها و نرم‌افزارها را به صورت خودکار شناسایی و ثبت کنند.

  • رخدادها و درخواست‌ها را به آسانی مدیریت کنند.

  • مشکلات را مدیریت کنند یعنی علت اصلی رخدادهای تکراری را دریافته و آن را برطرف سازند.

  • تاثیر هر تغییری را بر کسب و کار سازمان خویش پیش­بینی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما