رویداد HPE Discover 2021؛ تحول دیجیتال از مسیر مدیریت داده‌ها

رویداد HPE Discover 2021؛ تحول دیجیتال از مسیر مدیریت داده‌ها

رویداد HPE Discover 2021 که از 1 تا 3 تیرماه سال جاری به شکل مجازی برگزار شد عمدتا حول محور ارزش و اهمیت‌ داده‌ها در جهان امروز و راه‌های خلق، کنترل، مدیریت و محافظت از این داده‌ها گذشت. بسیاری از جلسات و سخنرانی‌های این رویداد کوششی بود برای رمزگشایی از قابلیت¬ها و اهمیت استفاده از داده‌ها به شیوه‌هایی نوآورانه که عملیات تجاری و تجربه مشتریان را متحول کنند.


رویداد HPE Discover 2021 که از 1 تا 3 تیرماه سال جاری به شکل مجازی برگزار شد عمدتا حول محور ارزش و اهمیت‌ داده‌ها در جهان امروز و راه‌های خلق، کنترل، مدیریت و محافظت از این داده‌ها گذشت.

بسیاری از جلسات و سخنرانی‌های این رویداد کوششی بود برای رمزگشایی از قابلیت¬ها و اهمیت استفاده از داده‌ها به شیوه‌هایی نوآورانه که عملیات تجاری و تجربه مشتریان را متحول کنند.
آنتونیو نری مدیرعامل شرکت HPE در سخنرانی اصلی این رویداد از موج جدید تحول دیجیتال و نقش داده‌ها و مدیریت آن‌ها در این تحول سخن گفت. او با جزییات توضیح داد که چگونه HPE به مشتریان کمک می‌کند از داده‌ها به بهترین نحو بهره بگیرند.
در رویداد HPE Discover 2021 سخنرانی‌ها به 11 زبان مختلف ترجمه شد و تعداد زیادی از متخصصان شرکت HPE هر لحظه برای گفت‌وگو در دسترس بودند. چهره‌های شاخص و متفاوت در صنعت، از تجربیات و تحولات دیجیتال کسب‌وکارهای خود سخن گفتند که از جمله آن‌ها می‌توان به مری بارا مدیرعامل شرکت جنرال موتورز و بث فورد مدیرعامل شرکت صنایع غذایی لندولیکس اشاره کرد.

بینش از طریق تحول دیجیتال

آنتونیو نری مدیرعامل شرکت HPE در رویداد امسال با پی گرفتن یکی از مضامینی که سال گذشته نیز به آن اشاره کرده بود دوران اخیر را دوران بینش و بصیرت نامید و این بینش را ناشی از تغییر و تحولات دیجیتال ارزیابی کرد. به گفته نری همواره در حوزه داده‌ها به سه نکته توجه می‌شده: حجم داده، تنوع داده و سرعت انتقال داده. مدیرعامل شرکت HPE معتقد است حال باید بیش از گذشته از ارزش داده سخن گفت و به دوران بینش جدید پاگذاشت.
داده نوعی واحد پول جدید است که اقتصاد جهان را کنترل می‌کند و آینده به کسانی تعلق دارد که به بهترین شیوه ممکن از این داده‌ها بهره می‌گیرند. ممکن است یک شرکت از نظر حجم داده‌ای که در اختیار دارد غنی باشد اما درک درستی از چگونگی استفاده از آن نداشته باشد.
مدیرعامل شرکت HPE در سخنرانی خود عنوان کرد که در دهه گذشته میزان داده‌هایی که می‌توانستیم ذخیره و پردازش کنیم بسیار محدودتر بوده و حال استفاده و نگه‌داری از داده‌ها بسیار ارزان‌تر و ساده‌تر شده است؛ همین موضوع امکان استفاده¬های گسترده‌تر و متنوع‌تری را فراهم کرده و در نهایت ما را به سوی انقلابی در بخش‌های مختلف صنعت و علم هدایت می‌کند.

نقش جنرال موتورز در رویداد HPE Discover 2021

مهم‌ترین سخنران این رویداد در کنار مدیرعامل HPE، مری بارا مدیرعامل شرکت جنرال موتورز، ابرشرکت خودروسازی آمریکایی و یکی از بزرگترین خودروسازان جهان بود.
بارا در سخنان خود اشاره کرد که جنرال موتوروز چشم‌انداز یک آینده تمام الکترونیک را می‌بیند و قرار است تا سال 2025 مدل‌های متنوعی از خودروهای الکتریکی را به بازار عرضه کند. این شرکت با وجود چنین دیدگاهی نسبت به آینده بیش از آنکه صرفا یک خودروساز باقی بماند یک شرکت حوزه تکنولوژی خواهد شد که داده و پلتفرم‎های نرم‌افزاری در آن نقشی کلیدی را بازی می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما