مقایسه سرورهای نسل 10 و نسل 9 شرکت HPE

مقایسه سرورهای نسل 10 و نسل 9 HPE

در این مقاله قصد بررسی دو نسل از سرورهای HPE را داریم و نسل 9 و 10 سرورهای این شرکت بزرگ آمریکایی را مقایسه خواهیم کرد.

HPE ProLiant Gen10

شرکت HPE در دهمین نسل از سرورهای خود توانست به سطح ایمنی بسیار بالایی دست پیدا کند که سرورهای این نسل را به امن ترین سرورهای تجاری بدل کرد.

در کنار ایمنی بالای نسل 10 انعطاف پذیری، ارتقاءپذیری و عملکرد نیز در این نسل پیشرفت‌های چشم‌گیری را تجربه کردند.

HPE ProLiant Gen9

نسل نهم سرورهای HPE در زمان معرفی جزء قدرتمندترین‌های آن دوره بودند و هنوز هم سرورهای این نسل کارایی وعملکرد خوب و قابل قبولی دارند.

سرورهای نسل 9 از نرم‌افزار مدیریتی ILO4 استفاده می‌کنند که کاربری آسانی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد.

پردازنده

نسل 9 از پردازنده‌های سری E5 Xeon شرکت اینتل استفاده می‌کند و توانایی پشتیبانی از ۲۲ هسته پردازشی را نیز دارد؛ اما در نسل 10 از پردازنده‌های اینتل سری Scalable استفاده شد تا علاوه بر بهبود عملکرد بتوان تعداد هسته‌های سرور را تا 28 عدد افزایش داد.

رم

در نسل 10 رم‌ها نیز ارتقاء پیدا کردند و نسبت به نسل قبلی خود که رم‌هایی تا سرعت 2400 MT/s  را پوشش می‌دادند بهبود یافتند و حالا رم‌هایی با سرعت 2933 MT/s را نیز پوشش می‌دهند.

نکته مشترکی که در رابطه با رم این دو نسل وجود دارد DIMM یا همان اسلات رم است که در هر DIMM می‌توان تا 128 Gb رم استفاده نمود.

شرکت HPE در نسل 10 افزایش 66٪ در پهنای باند حافظه را نیز تجربه کرد و پهنای باند حافظه خود را به 256 GB/s رساند.

همچنین 4 پورت حافظه بیشتر نیز در سرورهای این نسل قرار داده شده است.

ذخیره‌سازی

ظرفیت ذخیره‌سازی در سرورهای نسل 10 افزایش‌های گوناگونی را با توجه به مدل سرورها تجربه کرد؛ برای مثال سرور HPE ProLiant DL580 که بالاترین رده سرورهای سری DL است در نسل 9، 38.9TB فضای ذخیره‌سازی داشت که در نسل 10 این فضا به عدد قابل توجه 734TB افزایش یافت که این یعنی حدود 20 برابر افزایش ظرفیت ذخیره‌سازی.

نرم‌افزار مدیریتی

HPE نسل 5 نرم‌افزار مدیریتی خود یعنی ILO را نیز با نسل 10 سرورهای خود معرفی نمود که نسبت به ILO 4 که در نسل 9 استفاده شده بود 50٪ افزایش سرعت داشت.

اگر به دنبال سروری مناسب برای کسب و کار خود هستید می‌توانید با مشاورین ایمن دیده‌بان شبکه تماس بگیرید تا بهترین گزینه برای شما را معرفی کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما