سرور HPE ProLiant ML350 Gen10؛ همراه مطمئن شرکت‌های روبه‌رشد

HPE ProLiant ML350 Gen10

سرور HPE ProLiant ML350 Gen10  یک سرور ایستاده با طراحی دو سوکتی، عملکرد قوی و مطمئن و همچنین قابلیت‌های توسعه‌پذیری است. در نتیجه می‌توان ادعا کرد این سرور گزینه مناسبی برای کسب‌وکارهای کوچک در حال رشد، دفتر کسب‌وکارهای بزرگتر که از راه دور اداره می‌شوند و مراکز داده سازمان‌ها است.

امکانات سخت‌افزاری

HPE ProLiant ML350 Gen10 از امکاناتی چون پردازنده‌های Intel Xeon Scalable با بیش از 71.1 درصد عملکرد بهتر، 27 درصد افزایش در تعداد هسته‌ها و حافظه‌هوشمند DDR4 با سرعت 2666 MT/s تا 3 ترابایت بهره می‌گیرد. به صورت کلی 24 اسلات حافظه در این سرور موجود است. هر پردازنده از 6 کانال حافظه و هر کدام از دو ماژول حافظه پشتیبانی می‌کنند.

شاسی این سرور طراحی جدیدی دارد و با گزینه‌های ارتقای متعدد نوعی انعطاف‌پذیری را فراهم می‌کند که باعث می‌شود سرور بتواند هم‌پای نیازهای رو به افزایش کسب‌وکار شما رشد کند.

سرور HPE ProLiant ML350 Gen10 از حافظه SSD از نوع NVMe (پروتکل 12Gb/s)، چهار کارت شبکه یک گیگابیت Ethernet و گزینه‌های متعددی در زمینه عملکردهای محاسباتی و گرافیکی پشتیبانی می‌کند. در مجموع این محصول شرکت HPE به کاربران کمک می‌کنند تا با وجود محدودیت‌های بودجه با چابکی بیشتر خود را به یک کسب‌وکار دیجیتالی به‌روز تبدیل کنند.

قابلیت‌های توسعه‌پذیری

در سرور HPE ProLiant ML350 Gen10 هشت اسلات PCIe 3.0 برای تعدادی از دستگاه‌های مورد نیاز جهت پشتیبانی از حجم کاری شما فراهم شده است. اسلات‌های PCIe 1 تا 4 در بخش پشتی و پایینی شاسی توسط پردازنده مرکزی اول پشتیبانی می‌شود و پردازنده‌های گرافیکی انتخابی می‌توانند در اسلات‌های 1 تا 3 نصب شوند. اسلات‌های 5 تا 8 با افزودن پردازنده مرکزی دوم فعال است و اسلات‌های 5 و 7 از پردازنده‌ گرافیکی انتخابی مد نظر پشتیبانی می‌کنند.

کاربران می‌توانند تا چهار پردازنده گرافیکی double-width همچون پردازنده‌های P4000 و P6000 انویدیا و P40 تسلا یا دو ماژول انویدیا تسلا M10 را برای برآورده‌کردن نیازهای‌شان در این بخش به کار گیرند.

همانطور که پیشتر اشاره شد چهار پورت یک گیگابیت Ethernet در پشت سیستم تعبیه شده اما کاربر برای بهره‌گیری از ارتباطات شبکه گزینه‌های متنوع و زیادی دارد. همین شرایط برای کنترلرهای Smart Array HD/RAID نیز صادق است.

ویژگی‌های مدیریتی سرور HPE ProLiant ML350 Gen10

در سامانه مدیریتی این سرور از مجموعه‌ ابزارهای مدیریتی HPE از جمله درگاه ILO برای کنترل از راه دور سیستم استفاده شده است. در همین زمینه HP OpenView حتی ابزارهای بیشتری برای اداره زیرساخت‌های همگراشده کسب‌وکار ارائه می‌دهد. امنیت تمامی سرورهای Gen10 نیز از طریق Runtime Firmware Validation که بخشی از قابلیت‌های پیشرفته امنیتی ILO است تامین می‌شود. بازیابی ایمن به کاربران امکان می‌دهد تا وضعیت نرم‌افزاری را به آخرین نقطه پیش از ایجاد آسیب بازگردانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما