سرورهای مجازی یا فیزیکی؟

سرورهای مجازی یا فیزیکی

در دنیای امروز با‌توجه به تغییراتی که در نیاز‌های شرکت‌ها و مؤسسات به‌ وجود آمده است، مجازی‌سازی اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است؛ با این وجود هنوز استفاده از سرورهای فیزیکی لازم است. تصمیمات گذشته برای انتقال سرورها به فضای ابری یا در محیط‌های کولوکیشن یا سرورهای مجازی، برای اکثر شرکت‌ها اکنون در حال تبدیل‌شدن به یک تصمیم هوشمندانه است.

برسی سرور های فیزیکی:

سرور های فیزیکی توسط کارمندان شرکت مدیریت می‌شوند به همین خاطر گروه IT شرکت می‌تواند به منابع سرور اختصاصی شما بصورت 24 ساعت دسترسی داشته باشند، که می‌تواند برای عملیات پر تقاضا یا مهم تجاری مفید باشد.

همچنین کارمندان IT شما می‌توانند سرور را کاملاً مطابق با مشخصات و نیازهای تجاری شما سفارشی و پیکربندی کنند.

بررسی سرورهای مجازی:

مجازی‌سازی معمولاً در فضای ابری یا سرورهایی که نگهداری آن برون سپاری شده است، رخ می‌دهد.

در مجازی سازی به علت مورد نیاز نبودن سخت افزار هزینه اولیه کمتر می‌باشد ولی در ادامه هزینه‌های ماهیانه وجود دارد. نیاز به افراد متخصص در زمینه IT کاهش می‌یابد و درعوض شما به فردی متخصص درزمینهٔ تنظیمات، پیکربندی، نگهداری و لایسنس‌های نرم‌افزاری دسترسی دارید.

این روش کاهش تاثیرات محیطی به‌دلیل اشتراک گذاری بار کاری را درپی دارد و سرورها کارایی بهتری دارند.

توانایی جابجا کردن ماشین‌های مجازی از یک سرور به دیگری شاید یکی از مهمترین مزایایی که مجازی‌سازی به کاربران خود ارائه می‌کند. برای مثال می‌توان به جابجایی یک ماشین‌ مجازی از یک دیتاسنتر به دیگری بدون تاخیر و وقفه در شرایط کاری آن اشاره کرد.

برطبق گفته Spiceworks، انتظار می‌رود تا پایان سال 2021 بیش از نیمی از مشاغل از مجازی‌سازی ذخیره‌سازی و مجازی‌سازی برنامه‌ها استفاده کنند؛ که با توجه به همه‌گیر شدن ویروس کرونا این روند خیلی سریع تر اتفاق خواهد افتاد.

مجازی سازی یا سرور های فیزیکی؟

برای انتخاب بین مجازی سازی و سرورهای فیزیکی باید فکتورهایی را در نظر گرفت که در ادامه به آن‌ها می‌پردازیم.

بودجه:

مزیت اصلی مجازی‌سازی، صرفه‌جویی در هزینه است. مطالعات موردی نشان می‌دهد که شرکت‌ها با مجازی‌سازی می‌توانند سالانه ده ها یا حتی صدها هزار دلار از طریق عدم نیاز به سخت‌افزار و نیروی کار و توسعه کسب و کار با وجود امکانات مجازی سازی صرفه‌جویی کنند.

تداوم کسب‌وکار:

توسعه کسب و کار

فروشندگان با برنامه‌ریزی مناسب می‌توانند در توسعه و تداوم کسب و کار شما بسیار موثر باشند؛ به همین خاطر ما در ایمن دیده‌بان شبکه تیمی متخصص را به کار گرفته‌ایم تا بهترین راه‌کار‌ها را برای شما فراهم کنیم.

کاهش ریسک:

در بسیاری از موارد، شرکت‌ها می‌توانند با مراجعه به فروشندگان مجازی‌سازی که رویکردهای قابل توجهی در برابر خرابی سخت‌افزار و پشتیبان گیری ارائه می‌دهند، به میزان قابل ‌توجهی خطر از دست دادن اطلاعات را کاهش دهند.

امنیت اطلاعات:

انتخاب مجازی‌سازی می‌تواند در محافظت‌های امنیتی دستاوردهای چشمگیری داشته باشد.

کنترل فضا و محیط:

سرعت افزایش اطلاعات برخی از سازمان‌ها به شدت زیاد می‌باشد، که می‌تواند چالش‌های مربوط به فضای ذخیره سازی را برای گروه‌های فناوری اطلاعات ایجاد کند. اگر شما یک روش ذخیره‌سازی خارج از اتاق را انتخاب می‌کنید و کنترل دما را روی سرورهای خود حفظ می‌کنید، زمان محاسبه سرورهای فیزیکی و مجازی سازی را در نظر داشته باشید. همانطور که اطلاعات شما افزایش پیدا می‌کند، حفظ درجه حرارت و رطوبت مناسب می‌تواند چالش بر انگیز باشد.

دانش کارکنان:

مجازی سازی می‌تواند تیم فناوری اطلاعات شما را از درگیر شدن با مسائل مربوط به ذخیره سازی اطلاعات و مدیریت سرور نجات دهد، به این ترتیب تیم شما می‌تواند روی اولویت‌ها و فرصت‌های دیگری که می‌تواند منجر به کاهش هزینه شوند تمرکز کند.

برنامه‌های انتقال:

انتقال سرور

بسیاری از سازمان‌ها در طول زمان و به کندی به مجازی سازی روی می‌آورند. اگر این هدف شماست با فروشنده خود در مورد ابزارهای انتقال و در مورد سازگاری برنامه‌ها صحبت کنید. اجازه ندهید که ترس از انتقال پیچیده، شما را از انتخاب باز دارد.

نوع داده:

شما ممکن است داده و یا اطلاعاتی داشته باشید که نیاز به مجوزهای قانونی داشته باشد در این حالت استفاده از یک سرور فیزیکی می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

نتیجه گیری:

حال شما می‌توانید با توجه به نوع کسب‌و‌کار و شرایطی که دارید تصمیم بهتری بگیرید که از کدام یک از روش‌های موجود استفاده کنید.

تیم ایمن دیده‌بان شبکه آماده ارائه مشاوره و انجام پروژه‌های شما عزیزان می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما