انکلوژر HPE BladeSystem c7000؛ قابلیت‌های عملکردی متنوع

انکلوژر HPE BladeSystem C7000

انکلوژر HPE c7000 از نظر تنوع قابلیت‌ها، امکانات اضافی و عملکرد، محصولی برجسته است و قابلیت­‌های مدیریتی خوبی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

این انکلوژر شرکت HPE از چند ترکیب مختلف از تیغه‌ها پشتیبانی می‌کند؛ از جمله تا 16 تیغه نیمه‌مرتفع، 8 تیغه تمام قد، 8 تیغه expansion یا ترکیبی از فرم‌فاکتورهای مختلف که در نهایت به 16 تیغه می‌رسد.

این محصول با قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی اتصالات شبکه و ذخیره‌سازهای خارجی گزینه‌ای ایده‌آل برای مجازی‌سازی‌های گسترده یا استفاده به عنوان سرور SQL مستقل یا خوشه‌ای است که همه‌شان نیازمند اتصالات شبکه گسترده هستند.

در حالی که تیغه‌های سرور فرایندهای محاسبه و ذخیره‌سازی را برعهده دارند، انکلوژر وظایف مشترک خنک‌سازی، تامین انرژی و ایجاد شبکه را برای پره‌های پشتیبانی‌شده فراهم می‌کند؛ این پره‌ها می‌توانند به عنوان یک ساختار واحد مدیریت شوند. انکلوژر از حداقل چهار فن و حداکثر 10 فن اضافی hot swap پشتیبانی می‌کند. شش ماژول تامین برق از منبع تغذیه AC یا DC تک فاز و سه‌فاز ولتاژبالا، تامین انرژی این دستگاه را برعهده دارند.

حداکثر تا چهار ماژول اضافی به‌هم پیوسته ورودی/خروجی شامل ethernet، کانال فیبر، InfiniBand، iSCSI، SAS و غیره نیز به شکل هم‌زمان پشتیبانی می‌شوند. می‌شود ادعا کرد تقریبا همه‌چیز در HPE c7000 از جمله سیستم مدیریتی به کار رفته در آن برای افزایش انعطاف‌پذیری طراحی شده و به کار رفته است.

ویژگی‌های عملکردی HPE c7000

 این محصول شرکت HPE به عنوان یک انکلوژر از چندین سرور و تنظیمات شبکه پشتیبانی می‌کند و قادر است یک سرور یا چندین سرور را برای تجمیع منابع، مدیریت کند. چندین نسل از سرور و تیغه‌های ذخیره‌سازی براساس نرم‌افزار به کاررفته در این محصول پشتیبانی می‌شوند. البته HPE خود توصیه می‌کند که از آخرین سیستم عامل برای اطمینان از حداکثر سازگاری استفاده شود. این انکلوژر از تیغه‌های مشخصی از Gen1 و تیغه‌هایی از Gen5 تا مدل‌های جدید Gen9 پشتیبانی به عمل می‌آورد.

سیستم مدیریتی

این سیستم دارای یک زیرساخت همگرا جهت ادغام سرور، ذخیره‌ساز، شبکه و مدیریت انرژی است. سیستم HP OneView با ترکیب اجزای مختلف، یک پلتفرم یکپارچه را برای مدیریت آن‌ها به کار می‌گیرد. با استفاده از Onboard Administrator و iLO ریموت، کاربران می‌توانند سیستم را در محل یا از راه دور مدیریت کنند.

یک ماژول اختیاری (BladeSystem Onboard Management) نیز امکان مدیریت در لحظه میزان مصرف انرژی را برای هر سرور و انکلوژر به شکل جداگانه فراهم می‌کند.

مقیاس‌پذیر و مقرون به‌صرفه

انکلوژر HPE BladeSystem c7000 به مشتریان این امکان را می‌دهد تا با افزودن تیغه‌های بیشتر یا محفظه‌های بیشتر به راحتی در مسیر توسعه زیرساخت کسب‌وکار خود قدم بردارند و در نتیجه قابلیت‌های مقیاس‌پذیری خوبی دارد.

اگر از میزان سرمایه‌گذاری اولیه بگذریم، این انکلوژر همچنین هزینه کمتری برای هر سرور، مصرف برق کمتر و مدیریت کارآمدتر جریان هوا را در مقایسه با سرورهای نصب‌شده در رک فراهم می‌کند. در عین حال با چندین نسل تیغه‌های سرور که در یک بدنه واحد پشتیبانی می‌شوند، این سیستم می‌تواند زیرساخت شبکه شما را برای سالیان سال سرپا نگه دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما