رندرفارم

پيشرفت توان پردازش رايانه‌ها کمک‌های بزرگی در راستای تحقق تصورات و خلاقيت‌های بصری داشته، اما بال پرواز خيال انسان هميشه گامی جلوتر از توان معمول رايانه‌ها طلب کرده است. يکی از چالش‌های اصلی استوديوهای مختلف پويانمايی و جلوه‌های ويژه فراهم آوردن توان پردازش كافی براي نياز رو به رشد هنرمندان اين عرصه بوده و می‌باشد؛ رندرفارم، راه‌حل اين مشکل می‌باشد.

روش کار رندرفارم تقسيم کار بين چندين رايانه و انجام پردازش به صورت همزمان و موازی می باشد؛ یک رندر فارم (Render Farm) را می‌توان ابر کامپیوتری در نظر گرفت که از اتصال چندین کامپیوتر ویژه به هم ایجاد شده‌ است.

انجام عمليات رندر روی رندرفارم مزايای متعددی دارد كه از آن جمله می‌توان به موارد زير اشاره نمود:

  • كاهش زمان رندر پويانمایی‌ها و در نتيجه امكان توليد حجم بيشتری از پويانمايی
  • بيكار بودن رايانه انيماتور در زمان رندر و امكان استفاده از آن و در نتيجه دستيابی به بهره‌وری بالاتر
  • كوتاه شدن زمان چرخه «رندر – تصحيح – رندر» و در نتيجه امكان انجام تصحيحات بيشتر در زمان مشابه برای دستيابی به كيفيت بالاتر

رندر فارم علاوه بر امکانات فوق، بستری با استانداردهای بالای IT فراهم می‌کند، اين بستر شامل شبکه پر سرعت و منبع ذخيره‌سازی مرکزی امن و سريع است. اين امکان برای استوديوهای کوچک قابلیت استفاده ازمواردی مشابه امکانات IT يک استوديوی بزرگ را با دردسر بسيار کمتر فراهم می‌کند.

همانطور که از عنوان رندر فارم (Render Farm) پیداست، رندر فارم یک مزرعه است؛ فقط به جای اینکه در آن تعداد زیادی گندم وجود داشته باشد، تعداد زیادی سیستم کامپیوتر وجود دارد. به هریک از این کامپیوترهای داخل رندر فارم یک گره یا Node می‌گویند.

یک سیستم رندر فارم متشکل از ده‌ها یا بلکه صدها سیستم کامپیوتری است که همه آن‌ها وظیفه دارند تا یک پروژه انیمیشن را رندر کنند.

Render Farm

اجاره رندرفارم

دپارتمان سه بعدی و رندرینگ ایده نت با داشتن پردازشگرهای INTEL XEON و همچنین متخصصان امر 3D و Rendering افتخار دارد آمادگی خود را برای همکاری با دفاتر فنی، معماران و طراحان محترم، استودیوهای طراحی و دانشجویان در زمینه اجاره رندر فارم اعلام نماید.

    خانه خدماتتماس ارتباط با ما