رد کردن لینک ها

نگاهی به کلودتاک 2021؛ بزرگترین رویداد تکنولوژی‌های ابری در اوراسیا

نگاهی به کلودتاک 2021؛ بزرگترین رویداد تکنولوژی‌های ابری در اوراسیا

رویداد کلودتاک از جمله رویدادهای حوزه تکنولوژی‌های ابری است که روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، پنجم و ششم خردادماه امسال برگزار شد.
کلودتاک به عنوان بزرگترین رویداد تکنولوژی‌های ابری در اوراسیا شناخته می‌شود و به شکل گسترده‌ای با استقبال فعالین این حوزه روبرو است.
این رویداد امسال به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا به شکل آنلاین برگزار شد اما سال گذشته که امکان حضور فیزیکی شرکت‌کنندگان فراهم بود شاهد شرکت بیش از 2000 نفر از فعالین حرفه‌ای کسب‌وکارهای مرتبط از 20 کشور جهان در این رویداد بودیم.
به گفته بورکای یاپاجی‌اوغلو مدیر رویداد کلودتاک در مراسم سال 2021 تمام حوزه‌های مربوط به تکنولوژی‌های ابری از نظر موضوعی پوشش داده شدند و بسیاری از ارایه‌دهندگان خدمات و محصولات در این حوزه در سطح جهان به شکل آنلاین گرد هم آمدند.
در این رویداد شرکت کنندگان قادر بودند از 60 ارایه زنده بهره‌مند شوند و با راه‌حل‌ها و تجربیات شرکت‌های پیشروی جهان، فعال در 30 صنعت گوناگون آشنا شوند.
در کلودتاک 2021 طبق روال معمول چنین رویدادهایی امکانات شبکه‌سازی و ارتباط‌گیری بین افراد، شرکای تجاری، حامیان مالی و سخنران‌ها برقرار بود.
رویداد دو روزه کلودتاک 2021 طبق تخمین‌های اولیه حدود 3000 شرکت‌کننده داشته که شامل مدیران ارشد صنایع، متخصص‌های حوزه فناوری اطلاعات، مشاوران حوزه فناوری اطلاعات، مدیران شبکه، مدیران سیستم، مدیران امنیتی سیستم‌ها، توسعه‌دهندگان، مدیران محصول، مدیران فروش و البته کاربران عادی بوده‌ است.
در کنار پنج تالار که میزبان 60 سخنران این همایش آنلاین بودند، پنج ورکشاپ نیز برگزار شده است. همچنین علاقه‌مندان قادر بودند از حدود 100 غرفه مجازی متعلق به بیش از 20 کشور جهان بازدید کنند؛ عمده این کشورها متعلق به مناطق گوناگون اوراسیا، شمال آفریقا و خاورمیانه بودند.
در پنج تالار کلودتاک 2021 آینده تکنولوژی‌های ابری، پروژه‌های تحول دیجیتال، تکنولوژی‌های مربوط به توسعه‌دهندگان (سخت‌افزارها، شبکه‌ها و زیرساخت‌های جدید)، مسائل امنیتی شبکه و نهایتا مسائل مرتبط با هاستینگ و دامین به بحث گذاشته شد.
در این رویداد علاوه بر مقامات دولت ترکیه،‌ چهره‌های مطرح جهانی کسب‌وکارهای مرتبط از جمله مدیر فروش شرکت HPE، مدیران اجرایی شرکت Dell، مدیر آمازون وب سرویس در کشور ترکیه و متخصصان رایانش ابری از شرکت IBM در کنار بسیاری از فعالین شاخص دیگر حضور داشتند. همچنین شرکت‌های علی‌بابا کلود و HPE از جمله شرکای برجسته تجاری و حامیان این رویداد بین‌المللی بودند.